18.07.2017, 17:56:29 | 5 comentarii | 7343 vizualizari
Când se închid minele Lupeni și Lonea? / CEH - între faliment și o restructurare neasumată de nimeni
Articole de acelasi autor
de Ziarul Vaii Jiului
„Ziarul Văii Jiului” și-a propus să înoate prin marea de minciuni și oceanul de dezinformări și să afle răspuns la o întrebare simplă: când se închid minele Lupeni și Lonea? Protocolul din 2015. Închiderile minelor Lupeni și Lonea Povești electorale Sindicatul care a salvat mii de locuri de muncă Unde l-o fi găsit PSD-ul? Moș Popescu, lasă-n pace Valea! PSD va deconta dezastrul CEH Viitor sumbru Comentarii articol (5 )
#1 ceh18.07.2017, 21:24:40
Foarte tare articolul. La obiect, concret cu subiect si predicat. Fara manipulare si povesti.
Da, exact asa stau lucrurile, viitorul este cert.
#2 Pandele18.07.2017, 23:16:57
Cum sa nu intre in faliment acest colos, cand administratia impreuna cu zdrahonii din sindicat au decis ca ei sa dea plati compensatorii la cei care indeplinesc conditii de pensionare. E nesimtire pe fata ce fac acesti cretini. Deci in final se adevereste povestea ca pensionabilii au fost tinuti in sistem ca sa incaseze plati compensatorii. Daca noi minerii mai inghitim astfel de galuste, inseamna ca ne meritam soarta. Intrebarea este cum de nu se sesizeaza nimeni, din minister, din guvern, din organele statului asupra acestei adevarate fraude din banii statului. Asta este coruptie adevarata care ar trebui cercetata de DNA. De aceea sunt tinuti la CEH o armata de pensionabili ca sa plece cu sume compensatorii dupa care in secunda doi vor incasa pensii. Jignitor si strigator la cer ce se intampla. Se spune ca de aceea le da plati compenstorii la pensionabili ca nu poate sa-i dea afara fortat ca nici o lege nu prevede asta. Pai daca e asa vorba domnule Stancu de ce nu ai curajul sa-i faci pe toti muncitori sau mineri simpli sa vezi cum pleaca atunci toti. Dar cum sa schimbi de pe functii sa degradezi oamenii vostri care zac prin birourile CEH si incaseaza salarii grase, sau sa schimbi din functii pe barosanii din sindicate? Cel mai corect ar fi sa intre toate minele pe inchidere sa dati plati compensatorii la oameni sa plece in drumul lor ca si asa viitor nu mai au.
#3 inginer CEH20.07.2017, 11:37:51
Avem nevoie de un om capabil care a demonstrat ca se poate lupta cu conducerea CEH (si toti mafioti din spatele lor) care sa reprezinte Valea Jiului si pe toti angajatii CEH( si nu numai).Cred ca PSD din jud Hunedoara impreuna cu toti oameni politici ar trebui sa faca o propunere in care sa mentioneze un nume.Presedintele Jurca Stefan Adrian ar trebui sa ne reprezinte, el a demonstrat in nenumarate randuri implicare.Cred ca este singurul care mai poate sa AJUTE S CEH SA, binenteles alaturi de oamenii politici de buna credinta.
#4 valea j20.07.2017, 11:46:28
Pacat ca a fost "mazilit" din CEH.A facut fara bani, mai mult decat ceilalti care sunt platiti sa faca si nu fac.(ma refer la Sindicatele din CEH)
„Munca unui om se poate plăti. Caracterul, cultura lui, nicicând.
#5 Muncitor 20.07.2017, 12:15:57
Sunt un Ing la CEH (in realitate bataia de joc a conducerii CEH si a sindicatelor)si vreau sa rog pe cine ne poate ajuta sa se faca drepate in aceasta Societate.Daca cineva crede ca poate sa transmita la Minister sau Prim-ministru aceste informatii cu referire la primele care au fost ridicate (luna asta) de DG (fostii & actuali)si la deciziile cu Disponibilizarile imediat viitoare in care nu se pot inscrie (doar cei cu relati) (facute la comanda un fel de prima de pensionare pentru "JMECHERI", iar noi cei care avem 10 -15 ani pana la pensie NU).Aceste hotarari care sunt puse pe spatele PSD ului.Vreau sa rog pe Dl Jurca sa faca un efort si sa ne ajute pe noi (suntem mai multi) care vrem sa plecam din sistem dar acum se spune ca ORDONANTA este pentru pensionari. Multumesc
Adauga comentariu
Informatiile publicate de zvj.ro pot fi preluate doar in limita a 250 de caractere, cu CITAREA sursei si LINK ACTIV. Orice alt mod de preluare a textelor de pe acest site constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratat ca atare.
Banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt esențiali pentru a susține pe termen lung articolele, investigațiile, analizele și proiectele noastre. Poți contribui cu donații prin Pay Pal sau prin donatii directe în contul Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online! Flyere, pliante, broşuri, afişe, cărţi de vizită, mape, formulare... Cataloage promoţionale 2024 Plăcuţe şi indicatoare pentru case, blocuri, sedii Rame click - comandă online! Panou decorativ pentru interior sau exterior – tu alegi designul! Steaguri publicitare - click pentru a comanda! Stâlpi pentru delimitare (opritori, de ghidare) - comandă online! Cataloage promoţionale 2024 Alege să o susții! Bannere şi mesh-uri publicitare - click pentru a comanda online! Newsletter
|